Rýchle testy  sú ideálnou voľbou pre rýchlu operatívnu diagnostiku pri objavení prvých príznakov.

Kompletný návod na použitie testu zobrazíte kliknutím na ikonu

Kat.č.
Skladová dostupnosť
Názov tovaru
Počet testov
v balení
Cena za balenie bez 10%  DPH Cena za balenie  s  DPH Kúpiť
243103-25
Dodanie do 24 hod.
NADAL COVID-19 
(nazálny výter)

25

52,00

57,20

Doprava kuriérom  UPS/SPS vrátane služby dobierka do 24 hod.  (4,80)

Nazálny antigénový rýchlotest test SARS-CoV-2 je imunochromatografický test na kvalitatívnu detekciu nukleokapsidového antigénu SARS-CoV-2 v ľudských nosových výteroch. Tento test sa používa na detekciu antigénov vírusu SARS-CoV-2 u ľudí s podozrením na COVID-19. Okrem toho, že je test menej invazívny, poskytuje pacientom aj možnosť samostatne si odobrať vzorku z nosa pod dohľadom zdravotníckeho pracovníka. Prostredníctvom obmedzeného fyzického kontaktu môže táto metóda testovania pomôcť znížiť riziko vystavenia vírusu. Odber je neinvazívny a bezbolestný vykonáva sa z prednej časti nosa. Tampón sa vkladá len 2,5 cm do nosnej dierky a jemne 5x pootočí v každej nosnej dierke. Jedinou podmienkou je, aby sa osoba pred odberom vysmrkala, aby sa zabezpečilo dostatočné "zvlhčenie" nosnej sliznice. Test je možné použiť taktiež na výter z nosohltanu  (nasofaryngu).

Test vďaka použitiu vysokocitlivých protilátok naviazaných na membráne testu dosahuje senzitivitu: 97% a Špecificitu 99%. Celková presnosť pri použití nazálnych vzoriek dosahuje 97,2 %  v porovnaní s metódou (RT-PCR). Test NADAL COVID Ag patrí medzi 4 najcitlivejšie testy na trhu. 

 1. Antigénový test bol schválený inštitútom Pavla Ehrlicha  (Nemecký spolkový ústav pre vakcíny a biomedicínu podriadený priamo Spolkovému Ministerstvu zdravotníctva) ako odporúčaný test na diagnostiku a skríning ochorenia COVID-19 detail viď odkaz.

 2. Antigénový test bol zaradený  Výborom pre zdravotnú bezpečnosť EÚ po 5 mesiacoch testovania a preverovania orgánmi EU na zoznam sedemnástich odporúčaných antigénových testov na testovanie ochorenia COVID-19. To preukazuje vysokú kvalitu, bezpečnosť a spoľahlivosť nami distribuovaného antigénového testu detail viď odkaz.

Test umožňuje správne zistiť aj britskú mutáciu vírusu sekvencie( B.1.1.7), indickú mutáciu sekvencie( B.1.617), juhoafrickú mutáciu sekvencie (B.1.351) a brazílsku mutáciu sekvencie (P.1) mutáciu omikron keďže test zisťuje nukleokapsidový N proteín, ktorý je pre všetky mutácie totožný !

TEST JE VYROBENÝ A CERTIFIKOVANÝ V NEMECKU !

 • Výsledok testu je poskytnutý do 15 min 
 • Senzitivita  97,2%.* (V závislosti od Ct)
 • Špecificita  99,9%.*
 • Balenie 20 testov vrátane príslušenstva
 • Exspirácia 20 mesiacov
 • CE certifikát
 • Šaržový certifikát
 • Certifikát o vykonaní testu pre pacienta (na vyžiadanie)

Balenie obsahuje:

 • 20 testov
 • 20 sterilných odberových tampónov na nazálny výter
 • 20 sterilných odberových tampónov na nazofarengyálny výter
 • 20 jednorázových skúmaviek s uzáverom
 • 20 samostatnbe balených riediacich roztokov
 • 1 návod na použitie
 • 1 stojan na skúmavky
 

Cieľový antigén : Nukleokapsid (N)

Celý návod na použitie testu je možné stiahuť/zobraziť kliknutím na ikonu návodu:

ÚHRADA TESTU POISŤOVŇOU:

Testy sú hradené zdravotnou poisťovňou z verejného zdravotného poistenia ak ich vykoná: všeobecný lekár, detský všeobecný lekár, lekár špecialista, gynekológ, ADOS, stomatológ, ambulantná pohotovostná služba, zubná LSPP a UPS a UP

Odber vzorky

Testovacia procedúra antigénového testu

 

 

 
 Antigénový test kontroluje prítomnosť proteínových fragmentov z vírusu, a tým aj ich priamu fyzickú prítomnosť v tele. Test umožňuje zistenie antigénu, a teda aktívnej infekcie koronavírusu priamo   z  nazofaryngiálneho alebo orofaryngiálneho výteru.   Test umožňuje zistenie koronavírusu najskôr od 5. dňa od nakazenia sa (primoinfekcie), avšak  za účelom maximálnej presnosti a správnosti výsledku testu sa odporúča testovanie vykonávať  najskôr v deň objavenia prvých príznakov ! Test umožňuje zistiť aktívne ochorenie rovnako ako PCR test,  interpretáciu testu je potrebné robiť  vždy s ohľadom na celkový klinický stav pacienta a všeobecných poznatkoch o inkubačnom čase ochorenia. Test nie je určený na samodiagnostiku!  Test umožňuje diagnostikovať koronavírus aj pri bezpríznakovom priebehu!
 
 
Kat.č.
Skladová dostupnosť
Názov tovaru
Počet testov
v balení
Cena za balenie bez 10%  DPH Cena za balenie  s  DPH Kúpiť
243103
Dodanie do 24 hod.
NADAL COVID-19
Antigénový test 
(nosný  - krčný výter)

25

34,00

37,40

Doprava kuriérom  UPS/SPS vrátane služby dobierka do 24 hod.  (4,80 )

Testy sú plne certifikované od renomovaného nemeckého výrobcu ! Ku každej dodávke prikladáme kópiu certifikátu CE a šaržového certifikátu. Testy sú hradené zdravotnou poisťovňou pre nasledujúce odbornosti : všeobecný lekár, detský všeobecný lekár, lekár špecialista, gynekológ, ADOS, stomatológ, ambulantná pohotovostná služba, zubná LSPP a UPS a UP - podrobnosti o tom  ako výkon vykázať a aký kód uviesť na úhradu od ZP prikladáme ku každej objednávke !

Nevýhodou tejto metódy je, že nedokáže spoľahlivo určiť prebiehajúce ochorenie COVID-19.

 

   Najčastejšie kladené otázky:né otázky (pripravujeme):

 

  Odporúčané rozlíšenie pre túto stránku je: 1280 x 1024.            Vaše rozlíšenie je:           Ste návštevníkom číslo:          Dnes je: