Rýchle testy  sú ideálnou voľbou pre rýchlu operatívnu diagnostiku pri objavení prvých príznakov.

Kompletný návod na použitie testu zobrazíte kliknutím na ikonu

Kat.č.
Skladová dostupnosť
Názov tovaru
Počet testov
v balení
Cena za balenie bez 10%  DPH Cena za balenie  s  DPH Kúpiť
243103
Dodanie do 24 hod.
NADAL COVID-19
Antigénový test 
(nosný  - krčný výter)

20

150,00

165,00

Bezplatná doprava kuriérom a bezplatná služba dobierka !

Spoľahlivý, rýchly chromatografický imunotest na kvalitatívnu detekciu špecifického antigénu SARS-CoV-2 v ľudskom nasofaryngu (nosohltane) alebo orofaryngu (krčný výter). Antigénový test umožňuje diagnostikovať ochorenie SARS nCoV-2 (COVID-19) aj v počiatočnej fáze, kedy často nie sú rozpoznateľné žiadne viditeľné príznaky, teda od 5 dňa po primoinfekcii až po vytvorenie protilátok spravidla 12. až 14. deň. Test tak umožňuje preklenúť diagnostické okno medzi 5. až 14. dňom, kedy protilátkové testy nie je možné použiť, z dôvodu neexistencie alebo nízkej koncentrácie protilátok. Vykonanie testu je rýchle a jednoduché, pričom nie je potrebné dodatočné laboratórne vybavenie ! Tento test je určený na detekciu antigénu z vírusu SARS-CoV-2 (COVID-19). Test je zaregistrovaný na Nemeckom Spolkovom úrade pre liečivá a zdravotnícke pomôcky a vyhovuje tak najprísnejším nemeckým štandardom !

Test NADAL COVID Ag patrí medzi 4 najcitlivejšie testy na trhu.  Test bol schválený inštitútom Pavla Ehrlicha  (Nemecký spolkový ústav pre vakcíny a biomedicínu podriadený priamo Spolkovému Ministerstvu zdravotníctva) ako odporúčaný test na diagnostiku a skríning ochorenia COVID-19 detail viď odkaz.

Test používa nemecká armáda (Bundeswehr) letecká spoločnosť Lufthansa, Austria Airlines a iné referenčné nemecké a rakúske organizácie a štátne inštitúcie viď odkaz !

Keďže test zisťuje nukleokapsidový N proteín umožňuje správne zistiť s presnosťou 97%  aj britskú mutáciu vírusu sekvencie( lineage B.1.1.7, ) a taktiež juhoafrickú mutáciu sekvencie (lineage B.1.351)

 • Výsledok testu je poskytnutý do 15 min 
 • Senzitivita  97,00%.* (V závislosti od Ct)
 • Špecificita  99,00%.*
 • Balenie 20 testov vrátane príslušenstva
 • Exspirácia 20 mesiacov
 • CE certifikát
 • Šaržový certifikát
 • Certifikát o vykonaní testu pre pacienta (na vyžiadanie)

Balenie obsahuje:

 • 20 testov
 • 20 nazofaryngiálnych sterilných odberových tampónov
 • 20 jednorázových skúmaviek s uzáverom
 • 1 riediaci roztok
 • 1 návod na použitie
 • 1 stojan na skúmavky

Cieľový antigén : Nukleokapsid (N)

Celý návod na použitie testu je možné stiahuť/zobraziť kliknutím na ikonu návodu:

ÚHRADA TESTU POISŤOVŇOU:

Testy sú hradené zdravotnou poisťovňou z verejného zdravotného poistenia ak ich vykoná: všeobecný lekár, detský všeobecný lekár, lekár špecialista, gynekológ, ADOS, stomatológ, ambulantná pohotovostná služba, zubná LSPP a UPS a UP - podrobnosti o tom ako výkon vykázať a aký kód uviesť na úhradu od ZP prikladáme ku každej objednávke !

Testovacia procedúra antigénového testu

 

UPOZORNENIE: Testy sú určené len na profesionálne použitie !
 
Test bol zahrnutý do viacerých nezávislých študíí, pričom sa umiestnil na prvých miestach v citlivosti a správnom detegovaní vírusu vo vzorkách. Test bol zaradený nemeckým inštitútom Paul-Ehrlich medzi doporučené testy.  Test v nezávislej štúdií realizovanej na Infekčnej klinike Univerzitnej nemocnice Kiel/ Nemecko dosiahol lepšiu citlivosť a celkový záchyt pozitívnych vzoriek ako test ABBOTT PANBIO. Štúdia je k dispozícií tu!
NADAL COVID-19 je antigénový test na zistenie  koronavírusu pracujúci na princípe laterálnej prietokovej imunochromatografie. Antigénový test umožňuje kvalitatívnu  detekciu vírusu  SARS-nCoV-2  z nazofaryngiálneho (nosného) alebo orofaryngiálneho (krčného) výteru.
 
Antigénový test poskytuje vysoko presné výsledky za pár minút a stojí len zlomok toho, čo PCR test. Antigénový test  uzatvára dôležitú diagnostickú medzeru, ktorá vzniká  krátko po začiatku infekcie medzi 5. až 14. dňom. Antigénový test kontroluje prítomnosť proteínových fragmentov z vírusu, a tým aj ich priamu fyzickú prítomnosť v tele. Na rozdiel od testu na protilátky sa test na antigén vykonáva pomocou tampónu z ústnej dutiny alebo nosohltanu a v ďalšom kroku sa extrahuje v špeciálnom roztoku a následne sa kvapne na  testovaciu kazetu. Kvalitatívny výsledok je hotový za menej ako 15 minút. Diagnostická senzitivita je 97 % a diagnostická špecifickosť je 99%. To znamená, že pozitívne výsledky testov na antigén sú veľmi presné. Antigénový test na koronavírus je určený len pre profesionálne použitie . Test  nevyžaduje žiadne ďalšie pomôcky. Test umožňuje zistenie antigénu, a teda aktívnej infekcie koronavírusu priamo   z  nazofaryngiálneho alebo orofaryngiálneho výteru.   Test umožňuje zistenie koronavírusu najskôr od 5. dňa od nakazenia sa (primoinfekcie), avšak  za účelom maximálnej presnosti a správnosti výsledku testu sa odporúča testovanie vykonávať  najskôr v deň objavenia prvých príznakov ! Test umožňuje zistiť aktívne ochorenie rovnako ako PCR test,  interpretáciu testu je potrebné robiť  vždy s ohľadom na celkový klinický stav pacienta a všeobecných poznatkoch o inkubačnom čase ochorenia. Test nie je určený na samodiagnostiku!  Test umožňuje diagnostikovať koronavírus aj pri bezpríznakovom priebehu!
 
 
Kat.č.
Skladová dostupnosť
Názov tovaru
Počet testov
v balení
Cena za balenie bez 10%  DPH Cena za balenie  s  DPH Kúpiť
243103
Dodanie do 24 hod.
NADAL COVID-19
Antigénový test 
(nosný  - krčný výter)

20

150,00

165,00

Bezplatná doprava kuriérom a bezplatná služba dobierka !

Testy sú plne certifikované od renomovaného nemeckého výrobcu ! Ku každej dodávke prikladáme kópiu certifikátu CE a šaržového certifikátu. Testy sú hradené zdravotnou poisťovňou pre nasledujúce odbornosti : všeobecný lekár, detský všeobecný lekár, lekár špecialista, gynekológ, ADOS, stomatológ, ambulantná pohotovostná služba, zubná LSPP a UPS a UP - podrobnosti o tom  ako výkon vykázať a aký kód uviesť na úhradu od ZP prikladáme ku každej objednávke !

Na druhej strane, antigénové testy odhalia len to, či je testovaná osoba v súčasnosti infikovaná koronavírusom. Pred alebo po prekonaní ochorenia antigény nie sú prítomné, keďže aj táto metóda sa opiera o detekovanie častí vírusu.

V porovnaní s molekulárnymi testami sú tieto testy menej citlivejšie, keďže pri nich nedochádza k znásobeniu čiastočiek vírusu ako pri RT-PCR teste. Ak je vo vzorke príliš málo anitgénov, test ich nedeteguje, čo znamená viac falošných negatívnych prípadov.

Aj keď ide o etablovanú technológiu testovania, antigénové testy na COVID-19 sú len v začiatkoch. V USA je v súčasnosti schválený test od firmy Quidel. Antigénové testy predstavujú veľmi rýchlu metódu testovania na akútnu prítomnosť infekcie COVID-19 a v tom je ich veľký potenciál. Vykazujú však pomerne vysokú mieru falošných negatívnych výsledkov (až 20 %). V kombinácií s presnými molekulárnymi testami (PCR) a testami na protilátky zohrávajú dôležitú úlohu v získaní celkového obrazu o rozšírení nákazy koronavírusom v populácii.

Sérologické testy (testy na protilátky)

Sérologické testy na COVID-19 sa zameriavajú na zistenie špecifických protilátok v krvi, ktoré sa viažu na antigény koronavírusu. Tieto testy zisťujú, či jednotlivec v minulosti prekonal ochorenie COVID-19. Každý, kto prekonal ochorenie, bude mať v krvi špecifické protilátky voči patogénu, ktorému bol vystavený. Imunitný systém začne produkovať protilátky ako súčasť procesu boja proti infekcii. Protilátky ostávajú v krvi naďalej po prekonaní ochorenia. To znamená, že test na protilátky nedokáže povedať, či má testovaný človek prebiehajúcu infekciu.

Aké protilátky sa zisťujú sérologickými testami na COVID-19?

Ľudský organizmus produkuje až 5 typov protilátok – imunoglobínov, z ktorých každá plní nezastupiteľnú úlohu vo fungovaní imunitného systému. Sérologické testy na COVID-19 sa zameriavajú na protilátky IgM, IgG, IgA a celkové protilátky. Výskum v tejto oblasti však stále prebieha a koronavírus vykazuje tiež určité špecifiká pri vytváraní jednotlivých typov protilátok.

IgM protilátky predstavujú prvú reakciu organizmu na infekciu. Nie sú špecifické pre jednotlivé vírusy, majú schopnosť viazať sa na viaceré antigény s cieľom ich rýchleho odstránenia počas primárnej infekcie. Sú najväčšie, tvoria však len 10 % celkového počtu protilátok. Tvoria sa asi od 7. dňa začiatku infekcie.

IgG protilátky sú najmenšie a najpočetnejšie, tvoria až 80 % celkového množstva protilátok. Typicky sa objavujú až neskôr počas infekcie ako sekundárna reakcia imunitného systému. Keďže sú najviac špecifické pre konkrétne vírusy a v krvi ostávajú najdlhšie, zohrávajú kľúčovú úlohu v imunite voči konkrétnemu ochoreniu, a teda aj proti COVID-19. Tvoria sa neskôr a môžu pretrvávať mesiace, o čom v súčasnosti prebieha výskum.

IgA protilátky majú za úlohu chrániť povrchy slizníc a vyskytujú sa v krvnom sére, sekrétoch, v slinách, slziach, v pote, ako aj v materskom mlieku. Tvoria sa tiež na začiatku ochorenia spolu s protilátkami IgM.

Ako prebieha sérologický test?

Existuje viacero metód, ktoré sa používajú na testovanie protilátok nového koronavírusu. Jednou z nich je aj metóda ELISA (z angl. Enzyme-Linked Immunosorbent Assay, čo v preklade znamená enzýmovo spojený imunoabsorbentný test), ktorú používajú na testovanie aj slovenské laboratóriá Alpha medical.

Odobratá vzorka krvi sa zašle do laboratória, kde sa postupne zmieša s protilátkami, antigénmi a enzýmami spoločne s molekulou, ktorá mení farbu. Ak je vzorka pozitívna na protilátky voči koronavírusu SARS-CoV-2, táto molekula zmení farbu. Zmena farby sa dá detegovať voľným okom, alebo prístrojom nazývaným spetrofotometer.

Čo znamená výsledok testu?

Pozitívny test:

Prítomnosť protilátok v krvi znamená pravdepodobne pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19 v minulosti.

Prítomnosť protilátok nemusí nevyhnutne znamenať, že bojovali s ochorením COVID-19; mohli sa vytvoriť kvôli inej infekcii či ochoreniu. Preto je pre potvrdenie ochorenia potrebné zvážiť aj rizikové faktory. Ak sa testovaná osoba s koronavírusom nestretla, je len veľmi malá pravdepodobnosť, že toto ochorenie prekonala.

Negatívny test:

Testovaná osoba nemá protilátky na COVID-19, a teda s veľkou pravdepodobnosťou nemá voči ochoreniu imunitu.

Keďže tvorba protilátok trvá určitý čas, ak bola vzorka krvi odobratá príliš skoro po infekcii, negatívny výsledok nemusí znamenať neprítomnosť ochorenia COVID-19. Po zvážení rizikových faktorov a symptómov treba v takomto prípade test zopakovať.

Aké sú výhody a nevýhody tejto metódy?

ELISA predstavuje veľmi jednoduchú a lacnú laboratórnu technológiu, ktorá je dobre zdokumentovaná a využívaná v medicíne už veľa rokov. ELISA predstavuje veľmi spoľahlivú a citlivú metódu: dosahuje senzitivitu (schopnosť presne určiť pozitívny výsledok) 100 % po 12 dňoch od objavenia príznakov ochorenia a špecificitu (schopnosť určiť presne negatívny výsledok) až 98 %. Tento test si preto určite nezamieňajme s jednorazovými testami na protilátky, ktoré využívajú krv z vpichu do prsta a majú nižšiu citlivosť a spoľahlivosť.

 

ELISA testy môžu byť realizované naraz na viacerých vzorkách (až 96), takže je využiteľná na rýchle testovanie veľkého množstva pacientov.

Odobratú vzorku krvi treba zaslať do laboratória, čo ovplyvňuje aj dostupnosť výsledkov (typicky do 48 hodín).

Nevýhodou tejto metódy je, že nedokáže spoľahlivo určiť prebiehajúce ochorenie COVID-19.

Aký potenciál má testovanie na protilátky a kedy ho využiť?

Sérologické testy majú hlavné využitie pri identifikácii osôb, ktoré prekonali ochorenie COVID-19. Pre epidemiologické autority umožňujú získať celkový prehľad o rozšírení vírusu a samotného ochorenia, o rýchlosti jeho šírenia, o jeho smrtnosti a nepriamo tiež o kolektívnej imunite.

Je to dôležitá informácia pre každého z nás. Podporuje to aj fakt, že veľká väčšina jedincov s ochorením COVID-19 nevykazuje žiadne príznaky ochorenia.

Predpokladá sa, že ako v prípade iných ochorení, tak aj po prekonaní ochorenia COVID-19 ostávajú protilátky v krvi a zabezpečujú tak ochranu organizmu pred opätovným ochorením. Vedci na celom svete sa pokúšajú nájsť odpovede na otázky ako napríklad, koľko protilátok treba na zabezpečenie imunity voči koronavírusu, ako aj koľko taká imunita môže pretrvávať.

Sérologické testy nemožno použiť na diagnostikovanie akútnych prípadov ochorenia COVID-19 ani ako doklad o neinfekčnosti pri cestách do zahraničia alebo pri návrate do zamestnania. Na to treba RT-PCR test.
Sérologické testy majú veľký potenciál pri ich budúcom využití na identifikovanie potenciálnych darcov krvnej plazmy, ktorá môže zachrániť životy tých, u ktorých má ochorenie COVID-19 vážny priebeh. Pri vývoji vakcíny môžu slúžiť na zistenie imunitnej odpovede organizmu.

 

 

   Najčastejšie kladené otázky:né otázky (pripravujeme):

 

  Odporúčané rozlíšenie pre túto stránku je: 1280 x 1024.            Vaše rozlíšenie je:           Ste návštevníkom číslo:          Dnes je: